تاثیر کارهای باغبانی بر روحیه انسان‌ها

تاثیر کارهای باغبانی بر روحیه انسان‌ها

با پیشرفت تکنولوژی، ارتباط مردم با کارهای باغبانی رو به روز کم‌تر می‌شد، تا این که در نهایت مردم تصمیم گرفتند تا با وارد کردن باغبانی به زندگی مدرن خود، رنگ و لعابی نو به زندگی مدرن خود ببخشند. انجام کارهای باغبانی می‌تواند روانتان را آرام کند. آرامش روان همان چیزی است که در دوران فراگیری یک بیماری خطرناک مانند کرونا، به آن نیاز دارید. در ضمن پرداختن به کارهای باغبانی سرتان را گرم می‌کند تا دیگر فکر بیرون رفتن به سرتان نزند. باغبانی در خانه همچنین می‌تواند به شما کمک کند در هزینه‌های جاری زندگی صرفه‌جویی کنید.

کارهای باغبانی و تامین نیازهای انسانی

این که دستتان مدام در خاک باشد، باعث می‌شود ضمن حفظ ارتباطتان با طبیعت، در خانه بمانید. شما باید بتوانید در عین مدیریت سایر امور مرتبط با خانه، برنامه‌ای خاص برای مدیریت کارهای باغبانی خود بریزید تا بدین شکل نه روتین زندگی‌تان به هم بریزد و نه از رسیدگی به کارهای باغبانی غافل شوید. با پرداختن به کارهای باغبانی ، سطح کورتیزول بدن شما به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد تا بدین ترتیب استرس و تنش‌های فکری شما به صورت خودبه‌خود، در نتیجه پرداختن به کارهای باغبانی کاهش پیدا کند.

این که شما با چشم خودتان ثمره تلاش‌هایتان را ببینید، واقعا روح‌افزا است و کارهای باغبانی از جمله اموری هستند که نتیجه تلاش‌ها و فعالیت‌هایتان را عینا به شما نشان می‌دهند. ممکن است گاهی اقدام به هرس گیاهان خود کنید، حواستان باشد که هنگام هرس گیاهان ذات عمل هرس را فراموش نکنید. حین هرس کردن شما شاخ و برگ گیاه خود را کوتاه می‌کنید، تا به رشد او کمک کنید. کسب تجربیاتی اینچنینی، اهمیت پرداختن به کارهای باغبانی را برای انسان امروزی دو چندان می‌کند.

کارهای باغبانی سلامت عمومی بدن شما را تضمین می‌کند

به غیر از سلامت روحی و روانی، باغبانی مزیت‌هایی برای سلامت جسمانی شما نیز دارد. بر اساس مطالعات انجام گرفته، باغبانی یکی از فعالیت‌هایی است که از کوچک شدن مغز جلوگیری می‌کند و توانایی‌های فردی ما از جمله یادگیری و طرفیت حافظه، دارای ارتباط مستقیم با اندازه مغز شما است. انجام کارهای باغبانی می‌تواند موجب افزایش تمرکز و پیشگیری از افسردگی هم بشود. انجام کارهای باغبانی، منجر به افزایش هماهنگی بین مفاصل و چشمان شما می‌شود تا بدین ترتیب علاوه بر جلوگیری از کوچک شدن مغز، بتوانید باغبانی را بدل به ابزاری برای افزایش مسیرهای نورونی مغز خود کنید.

کارهای باغبانی و سلامت عمومی بدن

اگر با تفاسیر بالا، شما هم تبدیل به یکی از علاقه‌مندان به باغبانی شده‌اید. باید در گام اول یک مکان مناسب و در دسترس را برای پرداختن به امور باغبانی انتخاب کنید. با توجه به این که اکثر گیاهان در طول یک روز دست کم به شش ساعت نور خورشید نیاز دارند، مکانی برای کاشت انتخاب می‌کنید باید نورگیری مناسبی داشته باشد. اگر تازه کار هستید، بهتر است از گلدان‌های کوچک شروع کنید. بعد از انتخاب وسایل و محل کاشت، نوبت به انتخاب سبزیجات مورد نظرتان برسد. بهتر است پیش از این که همه دانه‌هایتان را یک جا بکارید، ابتدا به صورت آزمایشی چند دانه را بکارید تا یک وقت همه محصولاتتان را سوخت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 7 = 21