معرفی گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی

معرفی گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی

اطلاع رسانی درباره گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی امری ضروری است، چرا که تعداد قابل توجهی از افراد مشغول به باغبانی، ید طولایی در نگهداری از حیوانات خانگی نیز دارند. گل و گیاه ظاهری زیبا دارند و کم‌تر پیش می‌آیید که فکر سمی بودن آن‌ها به سر صاحبان حیوانات خانگی خطور کند. این در حالی است که حیوانات خانگی پس از عادت کردن به غذای انسان، ممکن است به خوردن هرچیزی ترغیب شوند و اتفاقا ظاهر فریبنده گل و گیاه، می‌تواند اشتیاق برخی از حیوانات را برای چشیدن آن‌ها بیشتر کند.

برعکس تصور عموم مبنی بر عدم گیاهخواری گیاهان، امروزه بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی برای فرشته‌های کوچک خود رژیم گیاهی تنظیم می‌کنند. فارغ از این که آیا خوراندن گیاه و غذاهای انسانی به حیوانات کار درستی هست یا نه، وجود حیوانات خانگی گیاهخوار می‌تواند فرضیه در امان بودن حیوانات خانگی از شر گیاهان سمی را به کلی رد کند. توصیه ما به شما این است که حتما با اسامی گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی آشنا باشید تا اگر جایی با این گیاهان مواجه شدید، بتوانید از حیوان خانگی خود مراقبت کنید.

حیوانات خانگی گیاهخوار

توجه داشته باشید که خوردن انواع گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی، می‌تواند منجر به افزایش ضربان قلب، آسیب رسیدن به مری، آسیب دیدن معده، استفراغ، اسهال شدید، مشکلات تنفسی و یا حتی مرگ حیوانات شود.

فهرست گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی و تاثیر هرکدام از آن‌ها بر بدن

یکی از معروف‌ترین گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی، نیلوفر آسیایی یا همان نیلوفر ژاپنی است. اگر گربه شما به اشتباه این گل را بخورد، دچار نارسایی کلیه می‌شود. اگر در عین داشتن حیوان خانگی، همچنان مشتاق به پرورش نیلوفر آسیایی هستید، باید پیاز آن را دور از دسترس گربه خود نگهداری کنید و پس از کاشت گیاه، آن را به وسیله مالچ احاطه کنید.

گل لاله یکی دیگر از انواع گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی است که خوردن آن توسط حیوانات، موجب استفراغ، افسردگی، اسهال، افت فشار و بی‌اشتهایی حیوان شود. مصرف گیاه سنبل نیز درست عوارضی مانند خوردن گل لاله را در پی خواهد داشت، با این تفاوت که خوردن سنبل موجب لرزش بدن حیوان نیز می‌شود و اگر بدن حیوان شما ضعیف باشد احتمال مرگ او در اثر خوردن سنبل بیشتر از احتمال مردن حیوان در اثر خوردن گل لاله است.

فهرست گل و گیاه سمی

گل نرگس، یکی از گل‌هایی است که ارزان بودن نسبی آن، باعث افزایش فروش آن می‌شود. با این حال گل نرگس یکی دیگر از گل و گیاه سمی برای حیوانات است که اگر حیوان شما به اشتباه از آن تغذیه کند، دچار تشنج، افت فشار خون و بیماری‌های مرتبط با دستگاه گوارش شود.

 طبیعتا لیست گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی، بلند بالاتر از این صحبت‌ها است و نمی‌توان اسامی همه این گیاهان را در یک مطلب گردآوری کرد. وظیفه شما این است که به عنوان یک صاحب خوب، حیوانات خانگی خود را از گزند گل و گیاه سمی برای حیوانات دور نگه دارید، با این حال نباید اجازه دهید که آگاهی از سمی بودن برخی از اقلام موجود در محیط برای حیوانات، موجب شود خودتان به وسواس فکری مبتلا شوید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 5 = 15