انواع کاکتوس های گلدار را بشناسید

کاکتوس های گلدار

وقتی صحبت از کاکتوس به میان می‌آید، ذهن بسیاری از افراد به سمت گیاهانی با خارهای فراوان می‌رود. در صورتی که کاکتوس‌ها تنها گیاهانی با خارهای فراوان نیستند. بسیاری از این گیاهان در کنار خارهای خود گل‌های بسیار زیبایی دارند که شاید نتوانید نظیر آن را در گیاهان عادی ببینید. درمقاله قبل در رابطه با انواع کاکتوس‌های خانگی و آپارتمانی صحبت کردیم که بیشتر آنها گلدار بودند و می‌توان آنها را در داخل منزل نگهداری نمود و از زیباییشان لذت برد. در این مقاله با تعداد دیگری از کاکتوس‌های گلدار آشنا خواهید شد.

معرفی انواع کاکتوس های گلدار:

1- کاکتوس کوریفانتا:

 کوریفانتا یکی از کاکتوس های گلدار

یکی از کاکتوس‌هایی با خارهای زیاد ولی گل‌های بسیار زیبا به رنگ‌های زرد و سفید و سرخ و … می‌باشد. این کاکتوس به صورت روزانه نیاز به نور خورشید دارد ولی باید دقت نمایید که اگر در فصل تابستان قرار دارید به هیچ وجه نباید اجازه دهید که آفتاب سوزان به آن بتابد. زیرا در این صورت به این کاکتوس آسیب وارد می‌شود. سعی کنید از گلدانی با عمق کم برای آن استفاده نمایید.

2- کاکتوس آریوکارپوس:

کاکتوس آریو کارپوس

این کاکتوس به عنوان یکی از پر طرفدارترین و کمیاب‌ترین و زیباترین کاکتوس‌ها شناخته می‌شود. برخی از افراد و گیاه شناسان زادگاه این کاکتوس را شمال مکزیک می‌دانند. در حال حاضر یکی از کمیاب‌ترین کاکتوس‌ها بوده و همین مورد دلیلی بر نهادن سلطان کاکتوس‌ها بر آن می‌باشد. گلهای بسیار زیبای صورتی و یاسی و بنفش آن نوازنده‌ی چشم‌هایتان خواهد بود.

3- کاکتوس تریکوسرئوس پاچانویی:

کاکتوس تریکو سرئوس

یکی دیگر از کاکتوس‌های گلدار دیگر است که به صورت عمودی رشد می‌کند. محل اصلی کشف این کاکتوس آمریکای لاتین و جنوبی است. این کاکتوس بسیار مقاوم است و در طول یکسال معمولا توانایی رشد تا 30 سانتی متر را نیز دارا می‌باشد. گاها ارتفاع این کاکتوس تا 10 متر نیز می‌رسد و بسیاری از کشورها این کاکتوس‌ را به صورت گلخانه‌ای نیز تولید می‌کنند. این کاکتوس تقریبا 45 روز از تابستان (از میانه تا انتهای تابستان) گل‌های زیبای شیری، صورتی و قرمز دارد ولی عمر گل‌های آن کوتاه و معمولا تا 5 روز است.

4-کاکتوس ماملیاریا:

کاکتوس بالشتک سوزن

اگر به دنبال یک کاکتوس بی دردسر و در عین حال زیبا می‌گردید تا در منزل خود پرورش دهید و به دلنشین کردن محیط منزل خود کمک کنید، این کاکتوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. کاکتوس ماملیاریا و یا همان بالشتک سوزن نیاز به مراقبت خاصی ندارد ولی باید مراقب خارهای نازک آن باشید. این کاکتوس گل‌های زیبایی به رنگ‌های یاسی، سفید، صورتی و … دارد. سعی کنید اب زیادی به این کاکتوس ندهید و آن را در مقابل آفتاب شدید قرار ندهید.

5- کاکتوس نئوبسیا:

کاکتوس نئوبسیا

یکی از کاکتوس‌هایی است که در زمستان از مقاومت بالایی برخوردار است.  این کاکتوس علاوه بر نئوبسیا با نام‌های کاکتوس توپی، بالشتک میسوری و کاکتوس خامه ای نیز شناخته می‌شود. گل‌های زرد و سبز رنگ این کاکتوس از فروردین ماه تا خرداد ماه قابل مشاهده است. نکته‌ای که در نگهداری این کاکتوس باید رعایت شود این است که تنها تا اواسط شهریور به این کاکتوس آب دهید و سپس تا اواسط اسفند ماه نباید به آن آب داده شود و دوباره از اواسط اسفند تا شهریور آبیاری آن را شروع نمایید.

و در پایان…

تعدادی از کاکتوس‌های گلدار در این مقاله معرفی گردیدند برای آشنایی با کاکتوس‌های خانگی و آپارتمانی حتما مقاله‌ی قبلی را مطالعه نمایید.

معرفی انواع کاکتوس‌های خانگی و آپارتمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × = 4