گیاهان شفابخش در محیط خانه شما

گیاهان شفابخش در محیط خانه شما

گیاهان شفابخش ، گیاهانی هستند که مزایای نگهداری از آن‌ها، فراتر از لذت بخش بودن تماشایشان است. فضایی را تصور کنید که حضور در آن حالتان را خوب می‌کند، هوایی مطلوب و دل انگیز دارد و همچنین پر از انرژی مثبت است. اگر برای تزئین محیط زندگی خود از گیاهان شفابخش استفاده کنید، آن وقت خانه شما تبدیل به چنین فضای زیبایی خواهد شد.

مادر طبیعت، شیمیدان فوق‌العاده‌ای است که از دیرباز کودکان خود را از مزایای گیاهان شفابخش بهره‌مند کرده. تاثیر گیاهان روی انسان‌ها نه تنها توسط متخصصان طب شرقی به تائید رسیده است، بلکه بسیاری از پژوهشگران طب مدرن نیز مردم را به پرورش گیاهان دعوت می‌کنند. حال که هیچ شکی در فواید پرورش گیاهان شفابخش وجود ندارد، بیایید در کنار یک دیگر نقشه‌ای برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از خواص این گیاهان طراحی کنیم. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این نقشه، این است که بدانیم کدام گیاهان شفابخش، در محیط خانه رشد می‌کنند.

آلوئه‌ورا ، سردسته گیاهان شفابخش

احتمالا از بین همه گیاهان شفابخش، آلوئه‌ورا احتمالا از همه نام آشناتر باشد. بی‌شک پیش از این درباره خواص مثبت آلوئه‌ورا چیزهای زیادی به گوشتان خورده است، اما انرژی مثبتی که این گیاه در فضای خانه شما پراکنده می‌کند، تاثیراتی بیشتر از التیام پوست و مو روی جسم شما خواهد گذاشت. برای پرورش آلوئه‌ورا نیازی به فضای چندان بزرگی ندارید و تنها کافی است هر سه هفته یک بار به گلدانتان آب بدهید، همین خصوصیات آلوئه‌ورا را به یک گیاه خانگی فوق‌العاده تبدیل می‌کند. ژلی که به صورت محسوس در برگ آلوئه‌ورا وجود دارد، برای درمان التهابات پوستی، سوختگی و عفونت‌های کوچک به کار گرفته می‌شود. ژل آلوئه‌ورا، باکتری‌های مثبت روده را تحریک می‌کند و دوایی برای درمان یبوست است. شاید به همین دلیل باشد که پزشکان آمریکایی، به این ژل لقب SUPER FOOD را داده‌اند.

آلوئه‌ورا

آب‌بقشابی‌ها

از بین تمامی گیاهان شفابخش، آب‌بقشابی‌ها را می‌توان مهجورترین در نظر گرفت. علی‌رغم این که آب‌بقشابی‌ها اصالتی آسیایی دارند، اما کم‌تر در خاورمیانه پرورش داده می‌شوند. آب‌بقشابی‌ها گیاهانی هستند که می‌توانند هوش شما را چندین سطح بالاتر ببرند. این گیاهان از ابتلای صاحبان خود به آلزایمر جلوگیری می‌کنند. برگ گیاهان آب‌بقشابی‌ را می‌توان مستقیما در سالادها به کار برد و بدین ترتیب از خواص بی‌نظیر آن‌ها روی مغز بهره جست.

گیاه کاوا

به طور کلی پرورش گل و گیاه، می‌تواند موجب تمدد اعصاب شود، با این حال گیاه کاوا، از جمله گیاهانی است که پرورش آن باعث از بین رفتن استرس می‌شود، به طوری که پرورش دهندگان این گیاه می‌توانند امواج مثبت را به صورت محسوسی در اطراف این گیاهان احساس کنند. گیاه کاوا خاصیت آرامش بخش خود را مدیون ماده کاوالاکتونی است که در ریشه آن تولید می‌شود.

آلوئه‌ورا، آب‌بشقابی‌ها و کاوا، از جمله گیاهانی هستند که پرورش آن‌ها علاوه بر زیباتر کردن محیطی که در آن زندگی می‌کند، فواید جسمانی منحصر به فردی نیز دارد. به عقیده بسیاری از کارشناسان حوزه پزشکی، انسان امروزی باید خود را با گیاهان شفابخش احاطه کند. لطفا یک بار دیگر جمله قبل را بخوانید و این بار روی کلمه “باید” به شکل ویژه‌ای تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 3 = 12