معرفی گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی

معرفی گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی

مصرف گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی، درست مانند مصرف گیاه برای انسان، ضروری است. امروزه پس از سال‌ها پرورش سگ و گربه به دست انسان، دیگر وقتش رسیده که دست از تعارف برداریم و این حیوانات را به طور رسمی همه چیز خوار معرفی کنیم. گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی، حکم کپسول ویتامین و مواد معدنی را دارد، که حیوانات می‌توانند با مصرف آن‌ها، سلامت سلولی خود را تضمین کرده و کم‌تر بیمار شوند.

پرورش گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی، نه تنها باعث طراوت روح خودتان و تضمین سلامتی حیوان خانگیتان می‌شود، بلکه به شما کمک می‌کند تا با تدارک دیدن شخصی غذای حیوانات، در هزینه‌های بالای مرتبط با تغذیه حیوانات خانگی صرفه جویی کنید.

معرفی گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی سگ‌سان

معرفی گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی سگ‌سان

سگ‌ها عموما عاشق گوشت هستند، با این حال یک رژیم غذایی سالم، رژیمی است که یک سوم آن از گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی تشکیل شده باشد. شاید جالب‌انگیزترین نامی که در بین اسامی گل و گیاه خوراکی برای حیوانات وجود دارد، اسم هندوانه باشد. سگ‌ها خودشان هم عاشق هندوانه هستند، پس چه بهتر که آن‌ها را در هندوانه خود سهیم کنید.

هندوانه منبعی بی‌نظیر از b6، A و C است و همچنین  مملو از بتاکاروتن است. بتاکاروتن ماده‌ای است که بینایی سگ شما را تقویت می‌کند. بهتر است قبل از هندوانه دادن به سگتان، پوست و دانه آن را جدا کنید. لوبیا سبز، یکی دیگر از گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی است. قبل از این که اجازه دهید سگتان از لوبیا سبز تغذیه کند، باید لوبیاها را به خوبی بخارپر کنید. اگر قصد دارید سگتان را لاغر کنید یا لاغر نگهدارید، می‌توانید از لوبیا سبز کمک بگیرید. از دیگر اقسام گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی سگ‌سان، می‌توان به اسفناج اشاره کرد. مصرف اسفناج می‎‌تواند از سگتان در برابر بیماری‌های قلبی و سرطان محافظت کند.

معرفی گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی گربه‌سان

منبع اصلی غذای گربه‌ها، همیشه گوشت بوده و هست اما حتی خود گربه‌ها هم از خوردن بعضی گیاهان لذت می‌برند. هویج، از جمله گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی گربه‌سان است که باید برای خوراندن آن به گربه خود، ابتدا آن را بپزید و سپس آن را در لابه‌لای غذای گوشتی گربه خود قرار دهید. هرگز سعی نکنید که گربه خود را وادار به خوردن هویج نپخته کنید، چراکه مصرف هویج نپخته، حیوان را تحت ریسک خفگی قرار می‌دهد. یکی دیگر گیاهان مفید برای گربه‌سانان، نخود فرنگی است. برای خوراندن نخود فرنگی به گربه خود، باید ابتدا آن را بخارپز کنید. نخود فرنگی پخته شده، می‌تواند نقش منبعی بی‌نظیر از پروتئین و کربوهیدرات را در بدن گربه شما ایفا کند.

اگرچه فهرست گل و گیاه خوراکی برای حیوانات خانگی واقعا طویل است، با این حال گیاهان زیادی نیز وجود دارند که تغذیه از آن‌ها می‌تواند حیوان خانگی شما را در خطر مسمومیت و حتی مرگ قرار دهد. بنابراین اگر به باغبانی علاقه دارید، بهتر است پیش از شروع کشت، نگاهی به فهرست اسامی گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی بیندازید.

مطلب پیشنهادی :

معرفی گل و گیاه سمی برای حیوانات خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × = 16